YURTDIŞI VİZE DANIŞMANLIĞI

Vize danışmanlığı hakkında bilgiler

Vize Başvuru işlemleri başvurulan ülkeye göre birçok farklılık göstermektedir. Bir ülkeden vize alabilmek için öncelikle kendinize uygun olan vize tipini seçmeli ve konsolosluğunun istediği evrakları uygun şekillerde teslim etmeniz gerekmektedir.

Ülkemizde pek çok vize başvurusu, yanlış ya da eksik doldurulan formlar, uygun olmayan belge sunumu, belgelerin gerektiği şekilde çevrilmemesi gibi nedenlerle geri çevrilmektedir. Vize danışmanlık servisimizi kullanarak eksiksiz bir başvuru yapıp, vize reddi riskinizi minimize edebilirsiniz.

Pasaport Çıkarmak
Pasaport başvurusunun yaş ayrımı gözetilmeksizin şahsen yapılması gerekmektedir. 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren pasaport başvurusu Nüfus Müdürlüklerine yapılmaktadır. Pasaport ücretini internetten veya bankalara yatırıp, yine internetten veya telefonla pasaport randevusu aldıktan sonra, nüfus müdürlüklerine 2 adet biyometrik fotoğraf ve TC Kimlik Kartınızla gitmeniz yeterlidir. Nüfus Müdürlüklerinde ilk olarak biyometrik veri işlemleri sağlanıyor, daha sonra biyometrik fotoğraf ve imza istenmektedir.
Pasaport İçin Gerekli Evraklar
Biyometrik 2 adet fotoğrafınız
TC Kimlik Kartı veya nüfus cüzdanınız
Varsa eski pasaportunuz
Öğrenci belgesi (Harçsız pasaport talep edenler için)
Ergin olmayanlar veya kısıtlılar için muvafakat belgesi

Vize Türleri